Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


pitel:czdc

Trotlfestidotensicher návod pro Hanču jak rozjet CZDC++

Stahování nelegálních dat je nezákonné a nikdo by to neměl dělat! Návod již není z mé strany udržován ani podporován.

Co všechno budu potřebovat?

Tak v první řadě budeš potřebovat nějakého toho DC klienta. Je jich spousta, ale návod je psanej pro CZDC++, kterej najdeš na http://czdcplusplus.no-ip.com nebo na http://www.czdcplusplus.tk. Stáhnout a rozbalit to snad zvládneš, je to RAR archiv. Návod je psanej na verzi 0.403[E], ale s klidem si stáhni tu nejnovější. Čeština je na serveru Češtiny.cz, ale nevím, jestli pod písmenem C jako CZDC++, nebo D jako DC++. Autorem by měl být nějakej Ondra K. Hledej ;-). Možná tam ta čeština bude na starší verzi, tak ber i tu. Funguje bez problémů, akorát že nejsou přeloženy názvy nových funkcí. Archiv s češtinou rozbal do stejné složky jako CZDC++.

Nastavení

Z archívu který je přiložen k tomuhle návodu si do složky s CZDC++ rozbal soubor DCPlusPlus.xml (ten druhej NE, zatím) a spusť DC. V tom souboru DCPlusPlus.xml jsem ti už většinu věcí přednastavil, takže musíš doladit jen několik drobností. Takže spusť DC mělo by na tebe bafnout okno s nastavením a chce po tobě přezdívku, kterou zatím nevyplňuj. V prvé řadě totiž musíš rozjet češtinu. Na záložce Appearance do políčka Language file opiš jméno toho .xml souboru co byl v archívu s češtinou. Potvrď OK a vypni a znovu zapni DC, teď už česky. Opět by na tebe mělo vybafnout okno s nastavením (jestli ne, tak klikni na ikonu modrého ozubeného kolečka (druhá ikona zprava)), do kterého tentokrát už vepiš přezdívku. Musí být dostatečně originální, jinak se nebudeš moct připojit! Pak se přepni na záložku Sdílení, kde pomocí tlačítka Přidat složku přidávej složky (překvapivě) s filmy, hudbou a instalacemi programů. DC automaticky nasdílí i podsložky, takže jestli máš například složku Filmy a v ní další složky pro každej film zvlášť, tak stačí nasdílet pouze složku Filmy! Pod seznamem složek je napsaný kolik sdílíš (Celkem: ) a musíš překonat hranici 5 GB. Ale čím víc, tím líp.

Připojujeme, hledáme & stahujeme

Zavři DC a nahrej do jeho složky i druhý soubor Favorites.xml a zapni ho. Teď by se ihned po spuštění mělo objevit okno jehož největší část zabírá sklo chatu. Dole je políčko pro psaní na chat a vpravo je seznam uživatelů. Na skle by se mělo objevit něco jako

*** Připojuji se na czpro.no-ip.com...

a po chvíli by se měl rozjet chat. Jestli ne, tak je něco špatně a budeme to muset dořešit. Ale řekněme že vše jede, a ty chceš určitě začít sosat filmy :-). Klikni nahoře na ikonku lupy (té obyčejné, bez papírku a bez oka), nebo na klávesnici zmáčkni Control+S a měl by se objevit vyhledávací formulář. Do políčka hledat napiš co hledáš (zatím jen tak pro zkoušku zkus hledat matrix). Políčko Velikost ignoruj, a z menu Typ souboru vyber co chceš hledat (co takhle Video) a klikni na tlačítko Hledání. Po chvíli (můžou to být až minuty!) by se měly začít vpravo objevovat soubory. Jestli ne, tak je zase něco špatně. Soustřeď se na sloupečky Soubor a Velikost a vyber soubor který má nejvíce lidí (musí se stejně jmenovat a mít stejnou velikost). Poklepáním na něj začne stahování. Běžící přenosy jsou vidět v tom podlouhlém poli dole. Teď se přepni pomocí záložek v dolní části okna na okno Fronta souborů ke stažení. Tam by měl být ten soubor taky včetně podrobností. Ve sloupečku Stav by mělo být napsáno něco jako 18 z 25 uživatelů online (samozřejmě tam budeš mít jiná čísla). Co to znamená je snad jasné. Pokud to tam není, nebo je online jen málo (3–4) uživatelů tak jsi buď vybrala špatný soubor, nebo jsi fajnšmekr a stahuješ něco opravdu originálního (japonský animovaný filmy). Každopádně to zkus napravit tím, že klikneš na soubor pravým tlačítkem a vybereš Hledat jiné zdroje. Dole se ti objeví další okno s hledáním, které nech tak 10 minut otevřené. Stahování zrušíš opět přes pravé tlačítko a zvolením položky Odebrat a následným potvrzením.

Závěr

Stažené soubory najdeš ve složce s DC v podsložce Downloads. Doporučuji soubory nepřejmenovávat, abys mohla sloužit jako zdroj alternativ. To by bylo ze základů tak asi všechno, ale je toho ještě MNOHEM víc! Kdybys potřebovala něco vědět, tak se nejdřív podívej na stránky http://www.prolamy.com kde najdeš spoustu informací, nebo na nápovědu na domovských stránkách DC, nebo se zeptej na chatu (tam tě asi stejně odkážou na http://www.prolamy.com) a teprve až potom se ptej mě. Taky by sis měla pročíst sekci pravidla na stránkách http://czpro.no-ip.com kde se dozvíš co na hubu smíš a co nesmíš sdílet/dělat.

/var/www/wiki/data/pages/pitel/czdc.txt · Poslední úprava: 30. 12. 2022, 13.43:01 autor: 127.0.0.1